• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Мінськ першим із регіонів офіційно оприлюднив результати виборів президента

Реклама на dsnews.ua

Підсумки виборів у Білорусі підбили вже в усіх регіонах країни. Проте офіційні результати поки опублікувала тільки столиця — Мінськ

Про це свідчать дані на сайті Мінміськвиконкому, передає "ДС".

Повідомляється, що, відповідно до опублікованого протоколу, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 64,5% виборців, за Світлану Тихановську 14,9%.

Також повідомляється, що найактивніше за Тихановську голосували в Заводському районі Мінська. Мінська міська комісія вже передала дані до ЦВК. За даними порталу, всі обласні комісії затвердили результати виборів протягом 11-12 серпня, проте поки не публікують інформацію.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства щодо протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

    Реклама на dsnews.ua