• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Мінзв'язку Білорусі озвучило амбітні плани щодо термінів впровадження технології 5G

Реклама на dsnews.ua

Міністерство зв'язку та інформатизації Білорусі вважає можливим покрити всю країну мережею 5G протягом п'яти років

Про це заявив глава відомства Костянтин Шульган на презентації технології 5G в китайсько-білоруському індустріальному парку «Великий камінь» у четвер, 14 січня, передає "ДС" із посиланням на Белта.

«Наші умови це дозволяють. Один із варіантів — протягом п'яти років покриття всієї країни. Такі плани є, і ми будемо над цим працювати», — сказав міністр.

Він зазначив, що в лютому відомство готуватиме підсумковий звіт щодо початку впровадження 5G, щоби доповісти самопроголошеному президентові країни Олександрові Лукашенку «і підходити до етапу ухвалення рішення».

Шульган підкреслив, що впровадження технології обійдеться в «сотні мільйонів», тому передбачається участь інвесторів у проєкті.

«У нас достатньо сильні оператори зв'язку, і у цих сил є фінансові можливості, які дозволять, я сподіваюся, реалізувати проєкт. Ми відкриті — ви бачите участь Huawei, нехай приходять і інші», — зазначив він.

У свою чергу, генеральний директор оператора зв'язку «Белтелеком» Юрій Петрученя заявив, що організація завершила тестування мережі 5G і готова до її впровадження.

«Тестова зона на території «Великого каменю» демонструє можливості технології 5G в міському середовищі, промислової забудови, а фрагменту Копильському районі — в сільській місцевості», — сказав він.

Петрученя додав, що нова технологія допоможе в розвитку інтернету речей, безпілотного транспорту, концепції «розумних» міст, а також зацікавить звичайних людей, які будуть активно користуватися її можливостями.

Нагадаємо, в квітні британських містах Бірмінгем і Мерсісайд місцеві жителі підпалили три станції 5G, оскільки були впевнені, що саме мережі п'ятого покоління стали причиною пандемії коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua