• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 37
Спецпроєкти

Мирне вирішення конфлікту в Нагірному Карабасі неможливе, — грузинський дипломат

Реклама на dsnews.ua

Мирне врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі неможливе і мирна угода може бути підписана тільки за результатами збройного конфлікту

Про це заявив грузинський дипломат, тимчасовий повірений у справах Грузії в Києві, радник міністра оборони України (2015) і премʼєр-міністра України (2017) Арчіл Цинцадзе в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Яке мирне вирішення конфлікту? Одні розповідають, що це наша територія, інші — що ви агресор. Я думаю, мирним шляхом такі конфлікти не вирішуються. Треба повертати окуповані землі, а потім вже сідати за стіл переговорів", — сказав він.

За словами Цинцадзе, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією за Нагірний Карабах давно б завершився, якби не "країни, які не дають їм укласти мир".

"І одна й інша сторона можуть домогтися миру. Питання в іншому — є країни, які не дають їм укласти мир. Війна триває вже 30 років, вона то вщухає, то розпалюється. Є політичні причини й технічні", — зазначив Цинцадзе.

Як писала "ДС", 27 вересня після початку масштабних боїв в зоні карабаського конфлікту військовий стан і загальна мобілізація були оголошені в Нагірному Карабасі та Вірменії. В Азербайджані, який назвав наступальну операцію по всій лінії фронту відповідною реакцією на обстріли своїх позицій, військовий стан і комендантську годину вводяться з понеділка, 28 вересня.

Президент Нагорного Карабаху Араік Арутюнян визнав втрату деяких позицій в напрямку Талиша і на півдні невизнаної республіки. На тлі загострення конфлікту премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про необхідність обговорити питання визнання незалежності Нагірного Карабаху.

    Реклама на dsnews.ua