• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Миротворці на Донбасі: Волкер визнав, що без згоди Кремля справи не буде

Реклама на dsnews.ua
Вашингтон цілком підтримує присутність "блакитних касок" на Донбасі, однак для цього потрібна згода Росії

Про це сказав спеціальний представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер під час скайп-конференції з Відня, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Ідея миротворців в тому, що вони потрібні для безпеки в регіоні та для виконання критичних пунктів Мінських угод. Ми віддаємо перевагу миротворчої місії, тому що вважаємо її кращою для безпеки. Пропозиція Росії про надання охорони спостерігачам ОБСЄ не відповідає цим завданням. Вони фактично пропонують залишити їх війська на території Донбасу і надалі давати їм контролювати частину кордону України. Це суперечить Мінськими угодами", - сказав Волкер.

Він підкреслив, що фундаментальна відмінність міжнародної миротворчої місії полягає в тому, що вона передбачає присутність важкого озброєння і дасть можливість Україні контролювати свою кордон.

"Зараз немає ніякого контролю кордону на окупованій території. Це треба припинити. Міжнародні сили зможуть її контролювати. Крім того, у присутності миротворчої місії спостерігачів ОБСЄ зможуть у повному обсязі виконувати свою роботу", - сказав Волкер.

У той же час Волкер визнав, що без згоди Росії миротворців на Донбасі не буде. "Миротворча місія не буде, якщо Росія на це не погодиться", - зазначив він.

Нагадаємо, спецпредставник Держдепартаменту у п'ятницю також заявив, що Росія може покласти кінець гуманітарній кризі в Україні, припинивши підтримку терористів "ЛДНР".

    Реклама на dsnews.ua