• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Міжнародна федерація фехтування скасувала дискваліфікацію Харлан

Виконавчий комітет Міжнародної федерації фехтування (FIE) скасував дискваліфікацію української шаблістки Ольги Харлан. Тепер вона зможе виступити на чемпіонаті світу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні La Repubblica, передає "ДС".

Харлан буде допущена до командних змагань на чемпіонаті світу в Мілані, які є вирішальними для кваліфікації на Олімпійські ігри 2024 року в Парижі.

FIE підкорилася заклику МОК, який втрутився в ситуацію після скандалу і попросив розуміння для українських спортсменів.

У Федерації врахували, що українська фехтувальниця діяла згідно з COVID-протоколом, який актуальний на ЧС-2023. Харлан мала право не тиснути руку суперниці. Їй достатньо було торкнутися клинком.

Як писала "ДС", 27 липня Міжнародна федерація фехтування вирішила зняти українську шаблістку Ольгу Харлан з чемпіонату світу після відмови потиснути руку росіянці Ганні Смирновій.

Ольга Харлан звернулася до українців та заявила, що мала так вчинити через поклик серця.

На дискваліфікацію відреагував радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Федерація фехтування України готувала протест на дискваліфікацію Харлан.

Міжнародний олімпійський комітет закликав спортивні федерації делікатніше підходити до вирішення конфліктів між українськими та російськими й білоруськими атлетами, які виступають під нейтральним прапором.

Крім того, 28 липня стало відомо, що Міжнародний олімпійський комітет ухвалив рішення автоматично кваліфікувати Харлан на Олімпійські ігри-2024 у Парижі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua