• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Moderna заявила, що може виробити до 600 млн доз вакцини за 2021 рік

Реклама на dsnews.ua

Американська компанія Moderna, яка виробляє COVID-вакцину, спроможна виробити 20 млн доз препарату у першому кварталі 2021 року і до 600 млн доз у цьому році

Про це заявив генеральний директор компанії Стефан Бансель, передає "ДС" з посиланням на L’Express.

Загалом американські та європейські виробничі спроможності компанії дають змогу виробити 600 млн доз у цьому році.

"Упродовж першого кварталу 2021 року завод у Швейцарії може виробити від 15 млн до 20 млн доз та поставити їх країнам Євросоюзу, а також до Канади, Ізраїлю, Швейцарії та Великої Британії", — сказав Бансель.

Також він додав, що упродовж року європейське виробництво буде зростати з перспективою виконати замовлення ЄС на постачання 80 млн доз вакцини до кінця листопада, а також ще можливих додаткових 80 млн доз до кінця грудня.

При цьому Бансель не підтвердив, посилаючись на конфіденційність контракту, що доза вакцини від Moderna коштує 18 євро, але визнав, що препарат дорожчий за вакцину компанії Pfizer, вартість якої, за неофіційними даними, 12 євро

Нагадаємо, 6 січня Єврокомісія схвалила вакцину Moderna для використання на території ЄС. Ще в грудні вакцину Moderna схвалили до використання у Канаді і почали її поставку до США. Водночас в кінці грудня в США виявили першу алергічну реакцію на цю вакцину.

    Реклама на dsnews.ua