• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Могло вибухнути ще раз: поруч з портом Бейрута виявили 4 тонни нітрату амонію

Реклама на dsnews.ua

Недалеко від порту Бейрута (Ліван), в якому в серпні стався потужний вибух, військові знайшли склади з 4350 кг вибухонебезпечного нітрату амонію

Про це йдеться в повідомленні пресслужби армії Лівану, передає "ДС".

"На запит митної служби порту Бейрута інженерний підрозділ армії Лівану виявив чотири склади за межами гавані поблизу вʼїзду №9. Зʼясувалося, що на складах зберігається 4350 кг нітрату амонію", — зазначено в повідомленні.

Директор морської гавані Басем Кейсі заявив, що закликав компетентні органи вивезти вибухові речовини, уточнює видання Elnashra.

Кейсі додав, що подасть позов до суду проти власників вибухонебезпечних речовин, які все ще знаходяться на території порту.

Як повідомляла "ДС", увечері 4 серпня в порту Бейрута пролунали два потужні вибухи. Внаслідок руйнувань понад 300 тисяч мешканців столиці Лівану залишилися без даху над головою. Губернатор Бейрута Марван Аббуда заявив, що збитки від вибуху в порту можуть досягти $15 млрд.

За попередніми розрахунками, сила вибуху дорівнювала детонації 1500 тонн тротилу.

Серед загиблих був громадянин України.

За даними МВС і Служби безпеки Лівану, причиною вибухів стала пожежа в районі складу, де зберігалися 2750 тонн аміачної селітри. Згодом зʼявилася інформація, що нітрати, які здетонували в порту, були конфісковані у 2014 році з судна "Росус", яким володів російський підприємець Ігор Гречушкін.

Влада Лівану визнала, що до катастрофи призвели корупція і нехтування виконанням службових обовʼязків з боку посадовців.

    Реклама на dsnews.ua