• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

МВС Білорусі на тлі заяв про зменшення протестів відзвітувало про 700 затриманих

За минулу добу під час акцій протесту у Білорусі міліція затримала близько 700 осіб

Протести в Білорусі
Протести в Білорусі
Реклама на dsnews.ua

Такі дані сьогодні надала пресслужба МВС республіки, передає "ДС".

Таким чином, кількість затриманих у Білорусі з дня виборів складає понад 6,7 тисячі осіб, уточнює TUT.BY.

"Заворушення у країні втратили масовість, однак рівень агресії стосовно правоохоронців залишається високим", — заявили в МВС.

Зазначимо, що 12 серпня державних ЗМІ з посиланням на силовиків повідомили, що в Мінську нібито були затримані "координатори" масових протестів. Один з них керував діями соратників з готелю.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua