• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

МВС Росії оголосило у розшук прем'єрку Естонії та міністра з Литви

Росія оголосила у розшук прем'єр-міністра Естонії Каю Каллас

Кайя Каллас
Кайя Каллас / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Російське опозиційне видання "Медіазона " виявило це, завантаживши всю публічно доступну базу розшуку із сайту МВС — майже 100 тисяч розшукових карток, передає "ДС".

Це перший у Росії випадок порушення кримінальної спра, ви проти чинного глави іншої держави, уточнюють журналісти.

В основі розшуку російського МВС опинився і міністр культури Литви Симонас Кайріс.

У базі не зазначено, за якою статтею розшукують Кайріса та Каллас. Раніше голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін вимагав у підлеглих перевірити дії влади Естонії у зв'язку зі знесенням пам'ятника у вигляді танка Т-34 в естонському місті Нарва поблизу кордону з Росією.

Крім Каллас і Кайріс, в базі розшуку опинилися понад сотня чиновників і політиків зі Східної Європи, проти яких порушили кримінальні справи після знесення радянських пам'яток у їхніх країнах. Серед них дві третини минулого скликання Сейму Латвіїміські ради литовської Риги, Клайпеди та Вільнюса в Литві, Луцька та Рівне в Україні, мер польського міста Валбжих та заступник міністра держактивів Польщі.

Як повідомляла "ДС", у січні Кая Каллас заявила, що Європа має від трьох до п'яти років, щоб підготуватися до можливої військової загрози з боку Росії країнам НАТО.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua