• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

"Ми повинні засудити винних у Голодоморі, щоб такі жорстокості не повторювалися в історії людства", — Варфоломій

Реклама на dsnews.ua

У суботу, 28 листопада, в Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій вшанував пам'ять жертв Голодомору в Україні

Це сталося під час Божественної Літургії за участю Вселенського Патріарха Варфоломія до 87-х роковин Голодомору в Україні, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

Як зазначив Вселенський патріарх ХХ століття можна вважати найбільш трагічним періодом в історії людства. Крім Першої і Другої світових воєн, під час нього відбулися ще й інші трагедії людства, менш знайомі громадськості, або які майже ігноруються.

"Серед останніх слід згадати Голодомор — Великий голод в Україні, який мав на меті вбити голодом від семи до десяти мільйонів благочестивих українців в жахливі роки радянського режиму, з 1932 по 1933 рік, памʼять жертв якого ми з молитвою шануємо в цей день.

Сьогодні ми молимося про спокій для душ тих мільйонів благочестивих українців, яких наш Милостивий Господь переніс з темряви долини скорботи і плачу в Країну живих, в "місце світла, місце освіження, звідки пішли біль, горе і печаль".

Коли ми співаємо "вічна памʼять" цим вірним, ми памʼятаємо про їх трагічний кінець і підтверджуємо всієї нашої людської сімʼї, ми ніколи не повинні забувати про таку страшну трагедію, в той же час ми повинні засудити винних у Голодоморі, щоб такі жорстокості не повторювалися в історії людства ", — йдеться в зверненні Вселенського Патріарха.

Нагадаємо, 28 листопада в вікні президентського палацу в Польщі запалили свічку в памʼять про жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, а також нагадали, що поляки теж були серед жертв геноциду.

    Реклама на dsnews.ua