• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Ми не клуб для обраних": президент Польщі Дуда підтримав вступ України до ЄС

Польський лідер Анджей Дуда висловився за розширення Європейського Союзу, заявивши, що Україна, Молдова та інші держави, які модернізуються і прагнуть вступити до ЄС, повинні мати таку можливість

Президенти України та Польщі Володимир Зеленський та Анджей Дуда
Президенти України та Польщі Володимир Зеленський та Анджей Дуда / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Дуда заявив у середу на зустрічі групи "Аррайолос", неформальної зустрічі президентів парламентських і напівпрезидентських держав-членів Європейського Союзу, передає "ДС" з посиланням на сайт президента Польщі.

"Вибудовуючи глобальну позицію ЄС, ми повинні памʼятати про себе. Сила нашої спільноти і її сприйняття в світі повинні бути результатом її авторитету. Ми не викличемо довіри, якщо нашим партнерам, які роблять зусилля з модернізації і хочуть приєднатися до нашої спільноти, не буде надана така можливість. Тому я говорю про розширення. Ми — Європа, континент, а не клуб для обраних", — сказав президент Польщі.

Він наголосив, що ЄС повинен бути відкритим для інших європейських країн, які вже проводять євроінтеграційні реформи.

"На жаль, через понад 30 років після падіння "залізної завіси" європейська територія все ще розділена. Сьогодні завіси зроблені не з заліза, а з митних барʼєрів, візових обмежень і відсутності перспектив членства. І я кажу це відкрито: в безпосередній близькості від нас є європейські країни, які повинні бути частиною нашої спільноти", — зауважив польський президент.

Такими країнами, за словами Дуди, є Україна і Молдова.

"Нещодавно я був у Молдові з нагоди 30-річчя незалежності. Я бачив там молодих людей, які з ентузіазмом ставляться до зміни своєї країни. Всі ми бачили Україну в 2014 році, де молоді патріоти і демократи гинули на барикадах за те, аби їхня країна мала шанс одного дня увійти в європейське співтовариство. Отже, якщо ми хочемо, щоб Союз був справді Європейським Союзом, ми повинні продовжувати політику розширення", — переконаний польський лідер.

Нагадаємо, у травні президенти України і Польщі Володимир Зеленський і Анджей Дуда підписали у Варшаві після завершення двосторонньої зустрічі спільну декларацію про підтримку Варшавою європейських прагнень Києва.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua