• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

МЗС Білорусі вирішило вигнати з країни консула Польщі в Бресті

У МЗС Білорусі сьогодні, 9 березня, вручили тимчасовому повіреному в справах Польщі Мартіну Войцеховському ноту, в якій польському консулу в Бресті Єжи Тимофеюку запропоновано покинути Білорусь

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби білоруського зовнішньополітичного відомства, передає "ДС".

"В ході зустрічі польському дипломату було заявлено рішучий протест у зв'язку з участю консула Генерального консульства Республіки Польща в Бресті Єжи Тимофеюка в неофіційному заході, присвяченому «Дню проклятих солдатів», що пройшов 28 лютого 2021 року в Бресті за участю представників пов'язаних з Польщею неурядових та молодіжних організацій", — йдеться в повідомленні.

У МЗС назвали "неприйнятною героїзацію військових злочинців", а також розкритикували "цинічне виправдання геноциду білоруського народу, грубі порушення зобов'язань польської сторони щодо недопущення героїзації нацизму".

"Участю в зазначеному заході польський представник грубо порушив норми міжнародного права, зокрема — Віденську конвенцію про консульські зносини. В зв'язку з цим польській стороні була вручена нота, в якій консулу Генерального консульства Республіки Польща в Бресті Єжи Тимофеюку запропоновано покинути територію Республіки Білорусь.

"Прокляті солдати" — польське післявоєнне визвольне і антикомуністичне підпілля, партизанський рух опору проти радянізації Польщі та підпорядкування її СРСР. Рух діяв на території сучасних Білорусі та Литви.

Як повідомляла "ДС", в лютому почесний консул Білорусі в італійському регіоні Емілія-Романья Антоніо Соттіле подав у відставку. Він пояснив свій крок незгодою з діями самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua