• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

МЗС Чехії викликало посла Білорусі "на килим" через заяви Лукашенка

Реклама на dsnews.ua

Міністерство закордонних справ Чехії викликало посла Білорусі для пояснень щодо висловлювання президента республіки Олександра Лукашенка

Про це повідомив міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршичек, інформує "ДС".

Раніше Лукашенко заявив, що протестами, які виникли в країні після проведення президентських виборів, начебто управляли з Чехії

"Чеський уряд не брав участь в організації демонстрацій. Ми вже давно намагаємося підтримати громадянське суспільство, народ Білорусі має право висловлюватися в громадських справах. Свобода слова і зібрань повинна бути стандартом в Європі", – наголосив чеський міністр, слова якого цитує Ceska Televize.

Він наголосив, що твердження білоруського президента абсолютно безпідставні.

Петршичек також зазначив, що чеське МЗС хоче зʼясувати під час зустрічі з білоруським послом, чому Лукашенко заявив про участь Чехії в організації протестів, додає портал Depo.ua.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua