• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

МЗС РФ опублікувало листи Лаврова міністрам Німеччини та Франції по Україні

Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило кілька листів глави відомства Сергія Лаврова своїм колегам у Німеччині та Франції Хайко Маасу та Жану-Іву Ле Дріану про зустріч у "нормандському форматі" та врегулювання конфлікту на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Листи були відправлені наприкінці жовтня та в листопаді, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу російського відомства.

Документи вирішено оприлюднити через те, що позиція Росії буцімто "регулярно спотворюється".

"Щоб запобігти подальшим спекуляціям, МЗС Росії вирішило оприлюднити першоджерела та опублікувати дипломатичне листування міністра закордонних справ Російської Федерації С.В.Лаврова з главами зовнішньополітичних відомств Німеччини та Франції Г.Маасом та Ж.-І. Ле Дріаном" – заявили у відомстві.

За словами Лаврова, умовою проведення "нормандської зустрічі" є узгодження підсумкової заяви, проєкт якої також було направлено. У проєкті заяви зазначено, що Україна регулярно порушує режим припинення вогню та має вести прямі переговори з окупантами Донбасу.

У офіційних відповідях Німеччини та Франції зазначено, що твердження Росії не відповідають дійсності і підсумкові заяви подібного змісту "нормандська четвірка" приймати не буде.

Крім того, у листі від 16 листопада Лавров попередив своїх колег, що листування буде оприлюднено 17 листопада.

Як повідомляла "ДС", раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що його російський колега Сергій Лавров продовжує уникати зустрічей у "нормандському форматі".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua