• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

МЗС Росії поскаржилося на єврокомісара через "утиски російськомовних в Україні"

Реклама на dsnews.ua

Росія скаржиться на роботу комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович нібито через ситуацію із захистом прав національних меншин в Україні

Відповідна заява зʼявилася напередодні, 12 жовтня, на сайті російського МЗС, інформує "ДС".

"З жалем змушені констатувати вперте небажання Комісара приділяти в своїй роботі увагу системним порушенням прав російськомовних громадян в низці країн-членів Ради Європи.

Так, Міятович відверто замовчує кричущу ситуацію з дотриманням прав людини в Україні, де влада веде цілеспрямовану кампанію по обмеженню прав і інтересів численного російськомовного населення країни. Незважаючи на наші неодноразові звернення до Комісара, які містили конкретні приклади і свідоцтва дискримінаційного характеру мовної політики Києва і насильницької українізації всіх сфер життя суспільства, належна реакція не пішла", — йдеться у заяві.

У Росії назвали підхід до роботи Міятович "таким, що суперечить принципу неупередженості", і закликали її "вжити активних заходів щодо захисту прав російськомовного населення в Україні".

Нагадаємо, понад 52% українців вважають, що в Україні не порушуються права російськомовних громадян, при цьому 36% громадян стверджують, що права російськомовних порушуються постійно або ж в окремих випадках.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розвінчав міф про російськомовний схід України.

    Реклама на dsnews.ua