• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

На аукціоні в Іспанії ймовірно виявили незнану картину Караваджо: вартість може зрости у сто тисяч разів (ФОТО)

Під час аукціону в Іспанії виникли запитання щодо авторства картини вартістю півтори тисячі євро. Підозрюється, що вона може належати пензлю Караваджо. Це підніме її вартість й сто тисяч разів

Реклама на dsnews.ua

Про це заявило Міністерство культури Іспанії, передає "ДС" з посиланням на The Guardian.

З торгів у столиці Іспанії Мадриді екстрено зняли картину розміром 111 на 86 сантиметрів, на якій зображений Ісус Христос після бичування. Картину оцінили в півтори тисячі євро. Однак у експертів виникли запитання до авторства.

Аукціонний будинок Casa Ansorena вказав, що автор полотна — Хосе де Рібера, в XVII столітті довгий час жив у Неаполі. Але буквально за день до торгів експерти іспанського музею Прадо заявили, що мають вагомі підстави припускати, що роботу написав Мікеланджело да Караваджо.

Якщо фахівці підтвердять, що італійський живописець періоду раннього бароко дійсно є автором цього полотна, його вартість може зрости у сто тисяч разів більше початкової.

«Я бачу цю роботу і відразу розумію, що її автор — Караваджо, і думаю, що за допомогою фінансування я можу повернути її до Італії. Її ціна може становити приблизно 100-150 млн євро, якщо ви продаєте картину приватно, і 50 млн євро, якщо продаєте музею, такому як Прадо», — заявив італійський мистецтвознавець і депутат Вітторіо Сґарбі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua