• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

На Кіпрі слідство викрило владу в порушенні закону під час видачі "золотих паспортів"

Уряд Кіпру неодноразово порушував законодавство країни, коли видавав так звані "золоті паспорта", надаючи громадянство в обмін на інвестиції

Реклама на dsnews.ua

До такого висновку прийшла незалежна слідча комісія, повідомляє "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"На думку комісії, упродовж тривалого часу мала місце незаконність… порушення відповідного законодавства з боку ради міністрів та інших щодо громадянства членів сімей інвесторів", — сказав глава слідчої комісії, колишній міністр юстиції Мирон Ніколатос.

Рада міністрів Кіпру відповідала за штампування паспортів, згідно з інвестиційною схемою. Кіпр в період з 2007 по 2020 рік надав громадянство 6779 особам, переважна більшість з них — росіяни. Більшість паспортів було видано урядом правих, який прийшов до влади в 2013 році і був переобраний в 2018 році.

З 6779 осіб, яким було надано громадянство, близько 53% були родичами головного інвестора і їм були помилково видані паспорти.

За словами Ніколатоса, влада й надалі продовжувала видавати паспорти утриманцям, хоча головний юрисконсульт в 2015 і 2016 роках попереджав уряд про те, що така практика була незаконною.

Ніколатос передав результати девʼятимісячного розслідування генеральному прокурору.

Представник кіпрського уряду заявив, що йому потрібно вивчити висновки звіту, перш ніж давати якісь коментарі.

Як повідомляла "ДС", на Кіпрі з 1 листопада 2020 року припинена видача громадянства іноземцям в обмін на інвестиції.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua