• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

На кордоні відбувається цинічна гра авторитарних режимів, — МЗС Польщі

На польсько-білоруському кордоні відбувається "цинічна гра" російського і білоруського авторитарного режимів, які намагаються звинуватити Польщу в гуманітарній міграційній кризі

Кордон буде щільно захищений, обіцяють у МЗС Польщі
Кордон буде щільно захищений, обіцяють у МЗС Польщі / Kancelaria Premiera
Реклама на dsnews.ua

Про це аявив заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач в інтерв’ю "Укрінформу", передає "ДС".

"Ми маємо справу з цинічною грою авторитарних режимів, які використовують простих людей у своїй брудній політиці, нехтуючи правами людини. Нам потрібно працювати не лише ефективно, але й мудро. Ми неодноразово намагалися надати гуманітарну допомогу тим людям, висилаючи конвої з продуктами, ліками, наметами, одягом. Однак режим Лукашенка не пропустив нас до них через кордон", — заявив Пшидач.

Він зазначив, що нещодавно у Женеві зустрічався з представниками міжнародних благодійних організацій і просив, щоб вони посприяли в отриманні польської допомоги мігрантами на території Білорусі.

"Але потрібно також розуміти, що це питання використовується білоруськими та російськими каналами для поширення дезінформації, аби показати Польщу і ЄС у негативному світлі",- наголосив дипломат.

Пшидач заявив, що Польща не змінить свою політику і "рішуче захищатиме" кордони ЄС від проникнення нелегальних мігрантів. За його словами, тільки так можна відбити в Олександра Лукашенка бажання щодо подальших агресивних кроків, а також призупинити потік нових мігрантів, які хотіли б прилетіти до Білорусі з Близького Сходу чи Африки.

"Кордон буде щільно захищений, але ми також готуємося до будь-яких можливих сценаріїв", — констатував заступник міністра.

Як писала "ДС", у Польщі протягом доби зафіксували 375 спроб незаконного перетину кордону біженцями з боку Білорусі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua