• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

На Курильські острови поширюється суверенітет Токіо — прем'єр Японії

Новий прем'єр-міністр Японії Фуміо Кисида вважає, що на острови південної частини Курил поширюється суверенітет Токіо

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кисида
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кисида
Реклама на dsnews.ua

Про це політик заявив в ході дебатів в нижній палаті парламенту, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"На північні території (так в Японії називають південну частину Курил) поширюється суверенітет нашої країни, — стверджував прем'єр. — Ми повинні вирішити це питання, не залишаючи його наступним поколінням. Уряд налаштований на те, щоб укласти мирний договір з Росією, дозволивши проблему приналежності цих островів ".

Прем'єр зазначив, що налаштований на наполегливі переговори з Москвою з цього питання з опорою на всі попередні домовленості.

Раніше в своїй програмній промові в парламенті 8 жовтня прем'єр Кисида підкреслив, що мирний договір з Росією не буде укладений без врегулювання територіальної проблеми.

Він також заявляв журналістам, що виступає за вирішення питання про приналежність всіх островів південної частини Курил, на які претендує Японія.

У той же час МЗС РФ неодноразово підкреслював, що російський суверенітет над цими територіями, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, не підлягає сумніву.

Як повідомляла "ДС", уряд Японії висловило рішучий протест Росії після того, як один з російських літаків увійшов в японський повітряний простір.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua