• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

На Марсі через зміну пір року у вертольота Ingenuity почалися складнощі з польотами

У марсіанського вертольота перед 14-м польотом Ingenuity почалися складнощі з-за розрядженого повітря, який прийшов разом зі зміною пір року на планеті

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в матеріалі журналу Space, передає "ДС".

За словами членів команди, 14-й політ гелікоптера, який може статися в будь-який день, є простим завданням у порівнянні з деякими попередніми розвідувальними польотами. Проте він буде дуже важливим, оскільки команді місії необхідно буде перевірити, чи зможе вертоліт збільшити частоту обертання лопатей і підійматися в повітря в марсіанських умовах, що швидко змінюються.

Під час польоту Ingenuity повинен піднятися на пʼять метрів, зробити невеликий маневр, а потім опуститися назад на марсіанську поверхню. Команда місії також проведе серію тестів, під час яких лопаті вертольота розженуть до 2700 обертів на хвилину. Збільшення частоти обертів, на думку інженерів, має допомогти Ingenuity піднятися в умовах більш розрідженого повітря.

Нагадаємо 19 квітня на Марсі вдалося запустити дрон-вертоліт Ingenuity ("Геніальність") з марсохода Perseverance ("Завзятість").

Спочатку пробний політ Ingenuity був запланований на 11 квітня. Однак його перенесли через проблеми зі сторожовим таймером системи управління, які призвели до провалу тесту на сильну розкрутку гвинтів. 19 квітня о 9:31 за Києвом дрон здійснив свій перший політ на Марсі. Підтвердження у вигляді телеметричних даних і знімка тіні дрона, зробленого навігаційною камерою, а також знімків з ровера, прийшло на Землю через 4 години.

Завдяки Ingenuity інженери підтвердили, що безпілотник справді може літати в розрідженій атмосфері Марса.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua