• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

На Маврикії повідомили про екологічне лихо у зв'язку з затонулим танкером

Реклама на dsnews.ua

В кінці липня біля берегів острова Маврикій затонув танкер Wakashio, який перевозив близько 4 тисяч тонн нафтопродуктів. Зазначено, що з затонулого судна кілька днів тому почало витікати паливо, внаслідок чого 8 серпня влада острова оголосила надзвичайний екологічний стан

Так, сьогодні прем'єр-міністр Маврикія Правінд Джагнаут звернувся за допомогою до уряду Франції, оскільки острів не має можливостей і технологій, щоб самостійно прибрати затонулий корабель і ліквідувати розлив нафтопродуктів, передає "ДС" з посиланням на AFP.

На заклик про допомогу вже відреагував французький президент Еммануель Макрон.

"Коли біорізноманіття знаходиться під загрозою, необхідно терміново діяти. Франція вже там. На боці народу Маврикія", — заявив президент.

Повідомляється, що танкер Wakashio сів на мілину біля південно-східної частині острова, де знаходяться пляжі і вразливі екосистеми мангрових заростей. Розлив нафтопродуктів стався через появу тріщин у корпусі танкера.

В японській компанії Mitsui OSK Lines, яка володіє затонулим танкером, запевнили, що вони намагалися зменшити масштаби екологічної катастрофи, але несприятливі погодні умови створювали перешкоди.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року в Одеській затоці через сильний шторм зірвало з якоря танкер Delfi під прапором Молдови. Рятувальники евакуювали екіпаж судна. Танкер затонув. Згодом була виявлений витік палива з танкера. Одеська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 червня закрила місцевий пляж "Дельфін" через витік нафтопродуктів із затонулого поблизу танкера.

Власник відмовлявся прибирати судно, незважаючи на обов'язок провести ліквідаційні роботи до 31 березня. Втім, уже 8 квітня він запевнив генпрокурора Ірину Венедиктову, що найближчим часом забере судно з берега за власний рахунок, однак цього не сталося. 2 серпня держпідприємство "Адміністрація морських портів України" оголосила конкурс на закупівлю послуг з підйому і буксирування танкера Delfi.

Державна прикордонна служба повідомляла, що танкер міг бути причетний до контрабанди пально-мастильних матеріалів з України. Час від часу з судна розливаються нафтопродукти.

    Реклама на dsnews.ua