• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

На підтримку арештованих і поранених у Білорусі зібрали близько $1 млн

Реклама на dsnews.ua

Пожертвування на підтримку затриманих учасників акцій протесту в Білорусі й потерпілих у сутичках сягнули майже одного мільйона доларів

Про це повідомив координатор акції Олексій Леончик, інформує "ДС".

"Мільйон на поранених, на заарештованих, на покалічених. Завтра ми викладемо протокол, як звертатися по допомогу тим, хто постраждав у сутичках", — написав він у Facebook.

Збір коштів почала ініціатива BY Help ще кілька тижнів тому, нагадує DW. Тоді передбачалося, що гроші мали піти на оплату штрафів для затриманих під час вуличних пікетів.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua