• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

На радість пропагандистам. Лукашенко звинуватив Україну в координації протестів у Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що протести в його країні координуються американцями з Польщі, Чехії, України та Литви

Про це він заявив напередодні, 8 вересня, в інтервʼю російським пропагандистам, інформує "ДС".

"Перш за все, що я маю на увазі під зовнішнім фактором: управління ззовні. І ми, і росіяни знають, хто і звідки керує", – сказав Лукашенко.

Він стверджує, що американці керують протестами з центру під Варшавою через Telegram-канали, другий центр — це Чехія, потім Литва й Україна, "де створюють опорні пункти для впливу не Білорусію".

Раніше глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що ситуацію в Білорусі дестабілізують "200 екстремістів, підготовлених в Україні". Лукашенко підтримав цю заяву та звинуватив Україну, Польщу, Литву і Чехію у нібито втручанні у внутрішні справи країни. 

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За даними Центрвиборчкому, за Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Станом на 17 серпня мова йшла про щонайменше сім тисяч затриманих.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". Згодом вона записала ще одне відео, в якому заявила про готовність "стати національним лідером Білорусі". 15 серпня штаб Тихановської почав формування Координаційної ради. Вона покликана обговорювати і розробляти безпечні та стабільні механізми забезпечення передачі влади. Лукашенко назвав це спробою захоплення влади в країні.

Станом на початок вересня в Білорусі продовжуються страйки на державних підприємствах, в багатьох містах країни відбуваються мітинги і мирні акції протесту.

    Реклама на dsnews.ua