• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На російському телеканалі заборонили вживати англіцизми (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Коментатори "Матч ТВ" отримали перелік англіцизмів, які не можна озвучувати в ефірі російського телеканалу

Скріншот з переліком "заборонених" термінів на своєму Telegram-каналі опублікував журналіст Станіслав Грідасов, інформує "ДС".

За словами журналіста, ця ідея належить власнику телеканалу Олексію Міллеру. Бізнесмен володіє також футбольним клубом "Зеніт" і є головою й акціонером компанії "Газпром". 

Такі слова як "снайпер", "Скудетто", "кросс" класифікують як такі, що допустимі для вживання в трансляції. Разом з тим слова "окей", "Чемпіоншип", "перформанс" та "лайкати" недопустимі для вживання в ефірі. 

Між тим у забороні присутні взаємозаперечні моменти. Так, "Чемпіоншип" — це офіційна назва другого за популярністю дивізіону англійської футбольної ліги. Йому не існує відповідника в російській мові. Також читачів здивувало, що слово "корнер" присутнє в обох колонках одразу.

"Загальновідомо, що головний начальник "Газпрому" Олексій Борисович Міллер є борцем за чистоту російської мови в ефірі, і його помічники періодично телефонують довіреним коментаторам, щоб донести до них нові цінні вказівки. Олексій Борисович дуже не любить, коли російську мову псують англіцизмами, всіма цими вашими андердогами, скіллзамі і коучами. Є ж прості російські слова — аутсайдер, плеймейкер або, наприклад, тролінг", — прокоментував Гридасов.

Як писала "ДС", раніше президент РФ Путін зізнався, що шокований російським телебаченням.

    Реклама на dsnews.ua