• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На "России24" показали "найсучаснішого робота", але він виявився людиною

Реклама на dsnews.ua
У Ярославлі на Всеросійському форумі профорієнтації "ПроеКТОриЯ" презентували сучасного робота, але виявилося, що це просто ростова лялька

Репортаж про "самому сучасному роботі" зробив пропагандистський телеканал "Росія 24", передає "ДС" з посиланням на Знак.

У сюжеті було показано, як робот зі світловими діодами розмовляв механічним голосом: "Я добре знаю математику. Але я хочу ще навчитися малювати і писати музику".

Крім того, "журналісти" запевняли, що робот вміє танцювати, і "досить непогано".

Після того, як сюжет вийшов в ефір, багато глядачі засумнівалися в тому, що російські інженери змогли створити такого передового робота. Зокрема, в інтернеті немає жодної інформації про представленому в Ярославлі роботі (його в репортажі називають Борисом, але у відкритих джерелах по цьому запиту знаходиться зовсім інший робот).

Також на відео помітно, що робота немає ні одного датчика або вбудованих колонок. Крім того, до нього не підносили мікрофон, але, коли робот говорив, його промова звучала з акустичної системи. Виявилося, що "самий сучасний робот" є людиною в костюмі робота.

Костюм називається "Робот Альоша", дизайнери цієї ростової ляльки заявляють, що "дизайн і технічне виконання костюма створюють майже повну ілюзію того, що перед вами справжній робот". Створюється враження, робот рухається злегка присівши, але насправді аніматор всередині ходить прямо і "відчуває себе цілком комфортно".

    Реклама на dsnews.ua