• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На Сицилії "прокинулася" Етна: з'явилися яскраві фото та відео виверження вулкану

Увечері неділі, 13 грудня, на що острові Сицилія, що належить Італії, в Середземному морі почалося виверження вулкана Етна

Вулкан Етна
Вулкан Етна / Fabrizio Zuccarello
Реклама на dsnews.ua

Виверження почалося о 21:20 за місцевим часом, передає "ДС" з посиланням на Volcano Discovery.

За інформацією фахівців, що спостерігають за вулканічною активністю через веб-камери, воно супроводжувалося фонтанами лави висотою до 100 метрів і підземними поштовхами. Крім того, було виявлено високий і щільний шар вулканічного попелу, який піднявся на висоту 5 км.

Виверження вулкану
Виверження вулкану

Активність вулкану постійно супроводжується природними вибухами, через які на поверхні кратера утворюються тріщини.

Вранці понеділка, 14 грудня, зафіксовано зменшення інтенсивності вибухонебезпечної діяльності італійського вулкану. Отримавши більш чіткі зображення виверження, вчені відзначають, що на південній стороні кратера зʼявилася нова тріщина, яка дозволила розлитися лаві приблизно на 2700 метрів. Також тривають викиди попелу в атмосферу і легкі поштовхи землетрусу. Це свідчить про те, що швидкість виверження поступово вщухає.

Відзначається, що Етна часто "прокидається" саме в грудні.

Зокрема, виверження в наприкінці 2015 року вулканологи назвали одним з найпотужніших за останні два десятиліття.

Довідка. Етна — це діючий андезито-базальтовий стратовулкан на острові Сицилія, Італія. Його висота змінюється з кожним виверженням і зараз, за різними показниками, дорівнює від 3326 до 3350 метрів. Етна є найвищим вулканом в Європі і найактивнішим в Італії. За статистикою, дрібні виверження одного з декількох сотень вулканічних отворів в горі відбуваються кожні кілька місяців.

    Реклама на dsnews.ua