• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Наступного дня після арешту Навального в Росії оголосили про встановлення двох пам'ятників Берії

Реклама на dsnews.ua

Корпорація "Росатом" встановить дві фігури наркома внутрішніх справ СРСР Лаврентія Берії в павільйоні атомної енергії на ВДНГ (Москва, Росія)

Кошторис на створення експозиції, що включає в себе два "високореалістічних манекени" наркома і костюми для них, в закупівельній документации дочки держкорпорації "Атоменергопроєкт" на держзакупівлі виявили "Відкриті медіа", передає "ДС".

Інформацію підтвердили представники "Росатому".

"Берія очолював "Атомний проєкт СРСР", і завдяки його організаторським здібностям Радянському Союзу "вдалося в найкоротші терміни зруйнувати монополію США на ядерну зброю", — зазначив співрозмовник видання.

Фігури глави НКВС планують встановити в експозиційній зоні, присвяченій радянському атомному проєкту, випливає з техзавдання. За створення експозиції "Росатом" заплатить 1,28 млрд рублів ТОВ "Атомекспо". Ця компанія була обрана єдиним постачальником, договір із нею було укладено 31 грудня 2020 року, випливає з даних закупівлі.

У кожного манекена повинна бути "фіксована позиція", а також "вандалостійкий склопластиковий тулуб" і "силіконова голова індивідуального виготовлення", йдеться в документації. Крім того, у них будуть "імплантоване волосся натуральне", а також "акрилові очні яблука індивідуального виготовлення". Манекени Берії будуть розміщені в двох зонах експозиції: "Бомбардування японських міст і закінчення Другої світової війни" та "Семипалатинський полігон і випробування заряду РДС-1 (першої радянської атомної бомби, — ред.)". Фігури Берії грають "важливу роль у створенні відповідної атмосфери експозиційного простору", наголошується в дизайн-проєкті виставки.

Лаврентій Берія
Лаврентій Берія

При цьому фігури глави НКВД названо об'єктом реквізиту, "який не передбачає безпосередньої взаємодії з відвідувачем".

Усього для музейної експозиції виготовлять 27 фігур. Крім Берії, її героями стануть академіки Ігор Курчатов, Юлій Харитон і Віталій Хлопін, генерал-лейтенант держбезпеки Авраамій Завенягін, генерал-лейтенант НКВС Павло Судоплатов та інші учасники радянського атомного проєкту. Відповідно до кошторису "Росатому", загальна вартість виготовлення і постачання 27 манекенів становить 27,6 млн рублів.

"Новина про встановлення двох пам'ятників Берії наступного дня після арешту Навального — це, звичайно, сильно", — написала прессекретарка російського опозиціонера Олексія Навального Кіра Ярмиш у своєму Twitter.

Нагадаємо, лідер російської опозиції Олексій Навальний був затриманий в аеропорту "Шереметьєво" після прильоту з Берліна 17 січня.

В ГУМВС по Московській області пізніше пояснили, що виїзне засідання суду у справі Навального вирішили провести у відділенні поліції через те, що у нього не було результатів тесту на коронавірус.

    Реклама на dsnews.ua