• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

На виборах в Грузії партія влади здобула переконливу перемогу

На муніципальних виборах в Грузії правляча партія "Грузинська мрія" набрала 46,69% голосів виборців

Реклама на dsnews.ua

Такі дані оприлюднила Центральна виборча комісія країни за підсумками підрахунку 100% протоколів виборчих дільниць, передає "ДС" з посиланням на "Новини-Грузія".

Так, "Грузинська мрія" перемагає на муніципальних виборах з 46,69% голосів за пропорційними списками — партію влади підтримали майже 823 тисячі громадян.

У найбільшої опозиційної партії країни "Єдиний національний рух", яку заснував експрезидент Грузії Михайло Саакашвілі, 30,7% голосів, за неї проголосували 541 070 громадян.

На третьому місці — партія колишнього прем'єр-міністра країни Георгія Гахарії "За Грузію" — 7,8%, 137 416 голосів.

Нагадаємо, грузинська опозиція розглядає підсумки місцевих виборів в якості "референдуму" довіри до влади. У квітні 2021 року за посередництва президента Європейської ради Шарля Мішеля правляча партія "Грузинська мрія" і кілька опозиційних партій підписали угоду про вихід Грузії з політичної кризи.

Документ передбачав проведення реформ, а також містив пункт про те, що якщо на місцевих виборах правлячої партії не вдасться набрати більше 43% голосів, то будуть призначені дострокові парламентські вибори.

Пізніше правляча партія "Грузинська мрія" вийшла з цієї угоди. Її представники заявили, що дострокових парламентських виборів не буде, навіть якщо правляча партія набере на місцевих виборах 1% голосів виборців.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua