• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Треба знайти сміливість і визнати: Нова Холодна війна почалася!

"Ніколи не здайтеся — ніколи, ніколи, ніколи, ні у великому, ні в малому, ні у великому, ні в дрібному, ніколи не здавайтеся, якщо це не суперечить честі і здоровому глузду. Ніколи не піддавайтеся силі, ніколи не піддавайтеся очевидно переважаючій міці вашого супротивника"

Реклама на dsnews.ua

Так сказав Вінстон Черчіль, виступаючи перед учнями школи Герроу 29 жовтня 1941 року.

Подивившись на вочевидь хамські витівки Путіна під час переговорів із Макроном у Кремлі, я нарешті зрозумів, із чим пов'язане осінньо-зимове загострення у фюрера РФ.

До того, я все не міг скласти пазли, чому раптом Путін з жовтня минулого року став посилати на адресу Заходу та України дедалі більш жорсткі посилання про можливу війну в Європі.

На мій погляд, причина цих дій недофюрера РФ у тому, що до 30-річчя Незалежності України з ініціативи Володимира Зеленського пройшов дипломатичний саміт "Кримська платформа", який вперше після 7 років замовчування проблеми повернув питання про тимчасову окупацію Криму до порядку денного.

Адже станом на 2021 рік, майже через 8 років після окупації, жодна держава так і не видала офіційних правових актів про визнання Криму частиною Росії.

Пам'ятаєте, з якою ненавистю тоді бризкали отруйною слиною на адресу "Кримської платформи" Лавров, Соловйов, Кисельов та скабеєви рангом нижче.

Іншим фактором, який призвів до сказу Путіна, було те, у що рік тому мало хто міг повірити — РНБО прийняла санкції проти групи телеканалів афілійованих із Віктором Медведчуком, позбавивши таким чином "5 колону" своїх медіа комунікацій.

Реклама на dsnews.ua

А сам Віктор Медведчук був виведений з української політики через кримінальну справу щодо торгівлі вугіллям з окупованого Донбасу.

Думаю, що саме після "Кримської платформи", яка стала для нього "останньою краплею", Володимир Путін доручив військово-дипломатичному керівництву РФ підготувати масштабний план тиску на Захід із метою відмовитись від європейської та євроатлантичної інтеграції України.

До цього плану входять як брязкання зброєю біля кордонів України, так і масштабна інформаційна та дезінформаційна компанія, ігри розвідок, кібервійна.

Сценарій довго вигадувати не довелося. Достатньо було відкрити підручник історії на розділі "Підготовка Німеччини до розв'язання Другої Світової війни", параграф "Мюнхенські угоди".

Пам'ятаєте, Гітлер тоді казав Заходу: "віддайте мені частину Чехословаччини — Судетську область, де живе багато німецькомовних громадян і я не розв'язуватиму війну в Європі".

Чим закінчилася політика умиротворення Гітлера через зраду Чехословаччини ми всі знаємо — це коштувало 50 мільйонів життів і чверть планети перетвореної на руїни.

А Путін, гідний учень Гітлера, каже сьогодні: "перестаньте тиснути на мене за те, що я нахабно окупував Крим, де живе багато російськомовних громадян, а то я визнаю незалежність сепаратиських анклавів ЛДНР або взагалі розв'яжу новий фронт агресії проти України".

На сьогодні Захід знову як у 38-39 році стоїть перед вибором — йти на поводу агресора і "утихомирювати" його за рахунок інтересів України, або об'єднатися і виступити єдиним фронтом проти Путіна.

Захід майже єдиний у бажанні захистити інтереси України. І навіть надсилає літаки з легким озброєнням (правда краще б надсилали кораблі…)

Насправді, зупинити Путіна може лише чітке розуміння того, що у разі чергового вторгнення в Україну, не важливо з якого напрямку та під яким гаслом, Захід має відмовитися від купівлі нафти/газу в РФ та інших основних експортних товарів.

А також заблокувати будь-які інвестиції та економічні відносини з РФ.

І так, західним лідерам треба знайти сміливість і визнати — Нова Холодна війна почалася!

Тепер США, англосаксам, ЄС протистоятиме блок РФ-Китай-Іран та їхні менші союзники типу Венесуели та Північної Кореї.

Чи знайдеться на Заході зараз лідер рівня Черчілля або Рузвельта, який об'єднає Західний світ у єдиний кулак демократії, як це було за часів Другої світової війни?

Час покаже.

Думаю, що Путін блефує, свідомо підвищуючи градус напруженості для того, щоб виторгувати собі у Заходу відмову від санкцій за окупацію Криму та для того, щоб Захід де-факто визнав окупований український Крим частиною РФ.

А також дав, якщо не публічні, то неформальні гарантії відмови від перспектив вступу України до НАТО та ЄС.

Саме для цього Путіним і влаштована вся ця вистава.

Якщо ж це буде не блеф, а реальність, то робитимемо так, як радив Вінстон Черчіль — "ніколи, ніколи не здавайтесь!…"

    Реклама на dsnews.ua