• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Нафта дешевшає на фоні розповсюдження коронавірусу в Європі

Реклама на dsnews.ua

У понеділок, 2 листопада, світові ціни на нафту впали більш як на 3% через побоювання, що нова хвиля коронавірусних обмежень в Європі послабить попит на паливо

Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com, інформує "ДС".

Вартість січневих фʼючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $ 36,70 за барель, що на $ 1,24 (3,27%) нижче ціни на момент закриття попередньої сесії.

Ціна фʼючерсів на нафту WTI на грудень на електронних торгах нью-йоркської товарної біржі NYMEX знизилася на $ 1,31 (3,66%) і становить $ 34,48 за барель. Попередні торги за стандартами завершилися на рівні $ 37,94 і $ 35,79 відповідно.

Кількість нових випадків коронавірусу в Європі подвоїлася за пʼять тижнів, у неділю загальна кількість перевищила 10 мільйонів.

"Заходи з ізоляції, оголошені Великою Британією й Італією, посилюють економічну ситуацію в Європі, що дедалі погіршується. Багато трейдерів зараз дивляться на зростання рівня інфікування у Сполучених Штатах і задаються питанням: чи буде Європа моделлю того, що станеться у США в найближчі тижні?" — сказав головний ринковий стратег CMC Markets (Сідней) Майкл Маккарті, слова якого наводить Укрінформ.

Нафта частково сповільнила зниження цін після того, як експортні замовлення Японії зросли вперше за два роки, а в жовтні виробнича діяльність Китаю прискорилася найвищими темпами майже за десятиліття. Нині очікуються дані з Єврозони і США. Проте, побоювання з приводу послаблення попиту і збільшення поставок з боку ОПЕК і США призвели в жовтні до падіння цін на нафту другий місяць поспіль: ціни WTI впали на 11%, нафта марки Brent подешевшала на 8,5%.

Жовтневе зростання поставок з Лівії та Іраку, що входять в Організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК), компенсувало скорочення видобутку іншими членами і привело до зростання видобутку групи протягом четвертого місяця поспіль. ОПЕК + планує провести політичну зустріч 30 листопада та 1 грудня.

Трейдери також чекають підсумків президентських виборів у США, які пройдуть 3 листопада. На думку аналітика ING Уоррена Паттерсона, перемога кандидата від Демократичної партії Джо Байдена посилить тиск на нафтовий ринок.

Станом на 09.15 за київським часом ціна на нафту марки Brent встановлена ​​на рівні 36,59 долара за барель. На відкритті Brent торгувалася по 37,22 долара за барель, що на 72 центи нижче рівня закриття торгів ($ 37,94).

    Реклама на dsnews.ua