• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

"Наплювали на наші інтереси": Путін не виключив вступу України до НАТО

Президент Росії Володимир Путін не вважає, що розмови про вступ України до НАТО є "базіканням". Він також вважає членство України в Альянсі "червоною лінією" для РФ

Реклама на dsnews.ua

Про це Путін заявив в інтервʼю телеканалу "Росія-1", передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"З приводу пропозиції, повʼязаної зі вступом або планом вступу для України в НАТО… Всі так трошки посміюються над Зеленським, кажуть, все це базікання, нічого тут не буде, і так далі. У мене інша думка", — заявив він.

За словами російського лідера, розширення НАТО і наближення інфраструктури Альянсу до російських кордонів — надзвичайно важлива річ для безпеки росіян і Росії.

Путін, зокрема, нагадав про дві хвилі розширення НАТО на схід, які відбулися, коли "відносини між Росією і колективним Заходом були цілком прийнятними, якщо не сказати партнерськими в прямому, хорошому сенсі цього слова", однак всі заклопотаності Москви були проігноровані.

"Не хочеться вживати грубих слів, але просто наплювали на наші інтереси і все", — зауважив господар Кремля.

Путін повторив, що такий підхід був використаний Заходом саме в період хороших відносин з Росією.

"Про що це говорить? Про те, що геополітичні інтереси вони ставлять вище інтересів інших народів незалежно навіть від характеру відносин з цими країнами", — підкреслив він.

Крім того, за словами Путіна, в разі вступу України в НАТО час підльоту ракет НАТО до Москви скоротиться до 7-10 хвилин. Він зазначив, що американські ракети з пускових установок в Польщі і Румунії зможуть досягати центру Росії за 15 хвилин.

"Уявімо собі, що Україна стане членом НАТО. Підлітний час від Харкова, скажімо, або, не знаю, Дніпропетровська до центральної частини Росії, до Москви, зменшиться до 7-10 хвилин", — сказав Путін і підкреслив: "Це для нас червона лінія чи ні?".

"Хтось взагалі має про це подумати: про те, як ми маємо реагувати на те, що по суті пропонується і обговорюється (в плані розширення НАТО)", — підсумував російський лідер.

За словами президента РФ, Москва не знає, про що домовилися Київ і Захід у питанні входження України в НАТО, і враховує це.

Мінімум половина жителів України не хоче вступу країни до альянсу, і "це розумні люди", які "не хочуть бути гарматним мʼясом", зазначив він.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що НАТО має надати Україні План дій щодо членства, а 2021 рік є найкращим періодом для прийняття таких рішень.

Станом на березень 2021 року 48% українців підтримувало вступ до НАТО, а 28% були однозначно проти. За вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном виступили тільки 20% жителів України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua