• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

"Нас почули": Дуда сподівається, що Китай допоможе встановити мир в Україні

Польща сподівається на допомогу Китаю в закінченні війни в Україні та встановленні миру, що відповідатиме принципам міжнародного права

Анджей Дуда
Анджей Дуда / KPRP
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда після зустрічі з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Дуда зазначив, що представив Сі "нашу думку щодо сьогоднішньою ситуацією з безпекою в Європі та у світі, насамперед у нашій частині Європи, усі загрози, які ми — Польща — сприймаємо, наш погляд на ситуацію; а також те, що мир дуже потрібен".

"Сподіваюсь, що тут Китай підтримає — як світова держава, а також як член Ради Безпеки ООН — прагнення до мирного завершення війни, розв'язаної Росією в Україні", — сказав президент Польщі.

Анджей Дуда наголосив, що дуже розраховує на це, і що закінчення війни має відповідати принципам міжнародного права — "це має абсолютно фундаментальне значення".

"Сі Цзіньпін сьогодні кілька разів наголосив, що Китай прагне миру, тому що Китай — країна, яка прагне мирного розвитку. Він неодноразово наголошував це сьогодні в нашій розмові. Я детально виклав нашу ситуацію і нашу думку. І я можу сказати, що нас вислухали. Я не хочу говорити тут про деталі нашої бесіди віч-на-віч", — додав Дуда.

За словами президента Польщі, вони з лідером Китаю провели дуже детальну розмову. Дуда також висловив упевненість, що Сі має докладну інформацію про "ситуацію в нашій частині Європи, про відносини між країнами, між Росією і сусідніми державами".

"Нас почули", — сказав Анджей Дуда.

Щодо того, чи хоче Китай брати участь у мирному процесі в Україні, з огляду на те, що не відправив делегацію на Глобальний саміт миру, Дуда зауважив, що "Китай діє по-своєму".

"Ми не втручаємося в дії Китаю. Китай також є членом Ради безпеки ООН, у нього є своя міжнародна, глобальна позиція. Як і в кожної наддержави, у нього, звичайно, є свої інтереси. Ми виклали свій погляд. Нас приймали і приймають тут дуже люб'язно, дуже гідно, і з нами тут поводяться як із друзями", — резюмував президент Польщі.

Як писала "ДС", лідер Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою в Пекіні заявив, що Китай шукатиме врегулювання "кризи в Україні" у власний спосіб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua