• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

NASA направило місію до Троянських астероїдів, щоб вивчити походженя Сонячної системи (ВІДЕО)

Агентство NASA запустило відправило місію до так званих Троянських астероїдів поблизу Юпітера, аби дослідити походження Сонячної системи

Реклама на dsnews.ua

Троянські астероїди кружляють навколо Сонця тою ж орбітою, що і планета Юпітер, передає "ДС" із посиланням на сайт NASA.

Вчені вважають, що ці невеликі небесні тіла представляють собою залишки (скам'янілості) первинного протопланетного матеріалу, з якого формувалася Сонячна система.

Запуск здійснено за допомогою ракети-носія Atlas V компанії United Launch Alliance зі стартового майданчика SLC-41 на космодромі на мисі Канаверал у Флориді.

Космічний апарат вагою 1,5 тонни буде вивчати дві великі групи троянських астероїдів, які можуть надати дані про початковий період формування й еволюції планет Сонячної системи.

Астероїди перебувають у первозданному стані від початку формування Сонячної системи 4,5 млрд років тому. Lucy здійснить серію прольотів на максимально близькій відстані до астероїдів із метою вивчення геології, хімії та фізики цих тіл Сонячної системи.

Місія апарату, якому належить подолати відстань у 6,3 млрд км, триватиме 12 років. Lucy проводитиме дослідження лише під час зближень з астероїдами. Все його наукове обладнання складається із засобів дистанційних спостережень. Жодних модулів для спуску і забору ґрунту не передбачається. Наукові інструменти зонда дозволять отримати детальні знімки поверхні астероїдів, визначити їхню масу, властивості і склад поверхневого шару, зокрема наявність водяного льоду й органічних речовин.

Перший проліт апарату повз троянський астероїд, який перебуває на тій же орбіті, що і Юпітер, очікується 20 квітня 2025 року, а в 2033 році останній. Загалом зонд під час серії прольотів вивчить вісім астероїдів. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua