• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

NASA розпочало випробування летючого таксі

Американське Національне управління з аеронавтики й дослідження космічного простору (NASA) розпочало льотні випробування моделі повітряного таксі з системою вертикального зльоту і посадки (VTOL)

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті NASA, передає "ДС".

Тестування триватиме до пʼятниці, 10 вересня, на базі електромобілів Joby, недалеко від Біг-Сура, Каліфорнія.

Це перший раз, коли агентство протестує eVTOL. У майбутньому ці літаки можуть служити повітряним таксі для тих, хто знаходиться у містах та прилеглих районах США — для них зʼявиться ще один вид транспорту для переміщення людей і товарів.

Метою NASA є збір даних про характеристики транспортних засобів і акустичних даних для використання при моделюванні майбутніх концепцій повітряного простору. Цей тест допоможе виявити прогалини в чинних правилах та політиках Федерального управління цивільної авіації, щоб допомогти включити літак AAM в національну систему повітряного простору.

"Тестування розвитку національної кампанії — важливий стратегічний крок в досягненні цілей NASA по прискоренню графіка розвитку індустрії ААМ. Ці сценарії тестування допоможуть виявити прогалини в поточних стандартах, що принесе користь прогресу галузі в інтеграції транспортних засобів з AAM в повітряний простір", — сказав Девіс Хакенберг, менеджер по інтеграції місії NASA.

Під час цього раунду випробувань NASA буде збирати дані з літака Joby eVTOL, який призначений для обслуговування комерційних пасажирів. Аналіз цих даних підготує Національну кампанію AAM до виконання першого набору тестів кампанії, відомого як NC-1,з більш складними сценаріями польоту.

Як писала "ДС", на Марсі 24 липня безпілотний вертоліт Ingenuit здійснив свій десятий політ, який став рекордним за тривалістю.

    Реклама на dsnews.ua