• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Наступник Меркель: в Німеччині вибрали нового голову ХДС

Реклама на dsnews.ua

Глава уряду землі Північний Рейн — Вестфалія 59-річний Армін Лашет обраний головою правлячої партії Німеччини

Рішення було прийнято на зʼїзді партії Християнсько-демократичний союз (ХДС), передає "ДС" з посиланням на DW.

Лашет отримав 521 голосів. Його суперник, колишній політик, а потім корпоративний юрист, 65-річний Фрідріх Мерц — 466.

Таким чином, Лашет поведе блок ХДС/ХСС на вибори, які мають відбутися 26 вересня 2021 року. За підсумками виборів він може зайняти посаду канцлера Німеччини. Ангела Меркель ще у 2018 році заявила, що піде з посади голови уряду після виборів восени 2021 року.

Лашет, який з 2017 року є премʼєр-міністром найбільш густонаселеної землі Німеччини Північний Рейн-Вестфалія, є одним з тих, хто найбільш рішуче виступає за продовження центристського курсу Меркель.

У своєму виступі перед суботнім голосуванням Лашет ще раз підкреслив важливість єдності. За його словами, ХДС не потрібен генеральний директор для управління, а швидше капітан команди, який буде керувати і підтримувати партію.

Лашет був одним із пʼяти заступників федерального голови ХДС з 2012 року. Коли Меркель зіткнулася з сильною протидією з боку частини своєї партії через наплив сотень тисяч біженців до 2015 року, Лашет залишався її вірним союзником.

Нагадаємо, у новорічному зверненні до народу Ангела Меркель заявила, що звертається у статусі канцлера востаннє. Меркель перебувала на цій посаді останні 15 років.

    Реклама на dsnews.ua