• USD 39.5
  • EUR 42.2
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

НАТО хоче контролювати "Рамштайн", щоб захистити його від Трампа, - ЗМІ

США розглядають можливість передачі НАТО Контактної групи з питань оборони України, щоб зберегти потік озброєнь до Києва у разі обрання Дональда Трампа на пост президента

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Politico, передає "ДС".

За словами джерела видання, під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО в Брюсселі в середу і четвер очікується, що посадовці обговорять низку варіантів, в тому числі поступове переведення Контактної групи з питань оборони України під контроль Альянсу.

Інша пропозиція передбачає надання НАТО більш формалізованого місця за столом переговорів у рамках "Рамштайну", на противагу передачі його під контроль Альянсу.

Ідея полягає в тому, щоб зміцнити зв'язки між НАТО і Україною з метою надання довгострокової підтримки, сказав посадовець.

Обговорення участі НАТО у форматі "Рамштайн" відбуваються "на дуже високому рівні" з метою формалізації підтримки Києва з боку Європи і Альянсу, сказав американський посадовець, додавши, що одним з міркувань напередодні виборів у США і Європі є необхідність зробити групу "більш стійкою". 

На думку експертів, формалізація Контактної групи в рамках НАТО значною мірою захистила б підтримку України від змін в урядах США та інших країн Заходу – і особливо від Трампа.

"Існує думка, не всієї групи, але частини групи НАТО, що краще інституціоналізувати процес на випадок переобрання Трампа", – сказав Джим Таунсенд, колишній посадовець Пентагону і НАТО.

На його думку, передача цього питання під контроль НАТО ізолює його від президентства Трампа або навіть від США, які можуть відволіктися на Китай або не впоратися з фінансуванням.

Як писала "ДС", країни Контактної групи з питань оборони України за два роки виділили військової допомоги нашій державі на загальну суму $88 млрд.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua