• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

НАТО не піде на компроміси з РФ щодо членства України в Альянсі

Північноатлантичний Альянс не піде на компроміси з Російською Федерацією щодо вступу України, оскільки приєднання країни до НАТО є виключно у компетенції країн блоку та українських громадян.

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на брифінгу за підсумками зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцем, передає "ДС".

"Ми не готові поступитися правом країн приєднуватися до Альянсу", — сказав Столтенберг, відповідаючи на питання, чи готове НАТО відмовитися від обіцянки прийняти Україну та Грузію.

При цьому генсек НАТО заявив про готовність вести переговори із Росією.

Раніше на зустрічі з главою МЗС Франції Жан-Івом Ле Дріаном та міністром оборони Флоренс Парлі Столтенберг заявив, що Росія намагається відновити сферу свого впливу та контролювати сусідні країни.

Він також наголосив, що кожна країна в Європі має право обрати свій шлях. За його словами, Україна як суверенна і незалежна держава має право вирішувати, чи вона прагне членства в НАТО.

"І тоді 30 союзників (країн членів НАТО — "ДС") мають вирішити, коли Україна буде готова приєднатися до їхньої лінії, і ніхто інший", — наголосив генсек.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін назвав неприйнятним вступ України до НАТО, оскільки це може загрожувати російській стороні.

Російська Федерація вимагає від НАТО офіційно відкликати обіцянку вступу України. Йдеться про рішення саміту у Бухаресті від 2008 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua