• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Навальний налаштований повернутися до Росії

Реклама на dsnews.ua

Олексій Навальний після отруєння не має наміру залишатися в Німеччині назавжди і планує повернутися до Росії, щоб продовжити опозиційну діяльність

Про це сам Навальний заявив німецькому прокурору, повідомляє "ДС" із посиланням The New York Times.

"Олексій Навальний, лідер російської опозиції, який відновлюється після отруєння, поговорив з німецьким прокурором про замах на його життя і сказав, що планує повернутися до Росії, як тільки одужає", — повідомив високопоставлений співробітник Служби безпеки Німеччини 14 вересня.

Він зазначив, що Навальний, який перебуває у клініці "Шаріте" в Берліні, мислить доволі чітко.

"Він повністю обізнаний про свій стан, він повністю обізнаний про те, що сталося, і він повністю обізнаний про те, де перебуває", — сказав чиновник на умовах анонімності.

Ця новина надійшла за кілька годин після того, як уряд Німеччини оголосив про результати з лабораторій у Франції та Швеції, який підтвердили, що речовина, використана для отруєння Навального, була формою нервово-паралітичного агента. До аналогічних висновків прийшли раніше в лабораторії Бундесверу в Берліні.

Як писала "ДС", 2 вересня німецька влада виступила з офіційним оголошенням, що російський опозиціонер Олексій Навальний був отруєний отрутою класу "Новачок". Версія отруєння підтвердилася, хоча російська сторона всіляко заперечувала наявність в організмі політика небезпечних речовин.

Міністерство закордонних справ України засудило отруєння російського опозиціонера і наголосило на тому, що "міжнародна спільнота має належним чином відреагувати на цю нелюдську розправу Кремля". Росія зобовʼязана швидко знайти та притягнути до відповідальності організаторів отруєння Олексія Навального, йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ країн Великої сімки (G7).

    Реклама на dsnews.ua