• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Навального отруїли восьмеро ФСБшників: результати розслідування

Реклама на dsnews.ua

До отруєння опозиціонера Олексія Навального причетні 8 працівників російської ФСБ, в тому числі і глава Інституту криміналістики відомства Станіслав Макшаков

Про це йдеться в спільному журналістському розслідуванні видань The Insider, Bellingcat і CNN, Der Spiegel і Ei pais, передає "ДС".

Зазначено, що особистості передбачуваних учасників спецоперації по отруєнню Навального були встановлені за допомогою аналізу і зіставлення метаданих дзвінків, офлайнових баз даних і даних з відкритих джерел.

За інформацією The Insider, крім Макшакова в отруєнні брали участь інші працівники інституту — Олег Таякін, Олексій Олександров, Іван Осипов, Костянтин Кудрявцев, Олексій Кривощеков, Михайло Швець і Володимир Паняєв.

У розслідуванні, крім того, зазначено, що ФСБ почала стежити за Навальний взимку 2017 року саме після його заяви про участь у виборах президента Росії. Зокрема, вони стежили за ним у всіх його передвиборних поїздках.

Після аналізу даних авіаперельотів журналісти зʼясували, що ці співробітники ФСБ відправлялися за Навальним в групах по два-три оперативника, купуючи квитки то під справжніми, то під вигаданими іменами. Активність такого стеження відновилася в 2020 році. У тому числі оперативники служби стежили за ним напередодні отруєння, коли політик перебував в Новосибірську, а також, можливо, забрали всі докази вже після відправки Навального на лікування до Німеччини.

Нагадаємо, за даними джерел видання Times, російські спецслужби намагалися повторно отруїти Олексія Навального в лікарні Омська ще перед його відльотом до Берліна.

У Кремлі назвали такі повідомлення фейком.

    Реклама на dsnews.ua