• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Навального звинуватили в посяганні на права росіян

Слідчий комітет Росії звинуватив лідера опозиції Олексія Навального, який відбуває покарання в колонії, в створенні організації, що зазіхає на особистість і права громадян

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Слідчого комітету РФ, передає "ДС".

За даними слідства, Навальний створив некомерційну організацію, яка виконує функції іноземного агента, — «Фонд боротьби з корупцією» — і з 2011 року керував нею спільно з іншими особами. Діяльність фонду, як стверджують правоохоронці, була пов'язана зі спонуканням громадян до вчинення протиправних діянь.

Так, Навальний і інші особи розповсюджували на своїх особистих сторінках в інтернет і на сторінках ФБК публікацій, що містять заклики до участі громадян РФ в неузгоджених мітингах в січні 2021 року. При цьому Навальному було заздалегідь відомо про протиправний характер акцій і він усвідомлював, що за участь в неузгоджених мітингах передбачена адміністративна відповідальність.

Розслідування триває.

Як писала "ДС" 20 лютого 2021 року міський суд Москви, незважаючи на рішення ЄСПЛ, визнав вирок Навальному законним, проте термін скоротили до 2,5 років.

28 лютого Навального перевезли до виправної колонії у Володимирській області.

Також винесено вирок Олексію Навальному у справі про нібито наклеп на ветерана Другої світової війни Гната Артеменка.

У травні 2021 року Слідчий комітет Росії порушив проти Навального ще три кримінальні справи.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua