• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Назло антищеплювальникам: в Росії замахнулися на вакцинацію від грипу 60% населення

Реклама на dsnews.ua

З російського державного бюджету планують виділити кошти на вакцинацію від грипу 60% жителів країни

Про це заявила глава Росспоживнагляду Анна Попова, передає "ДС" з посиланням на російський Інтерфакс.

"Це рекордні цифри, таких ніколи не було", — сказала Попова. Вона додала, що буде зроблено щеплення 75% людей з груп ризику.

За словами Попової, таке рішення прийнято з двох причин. Перша — це "накладення" грипу на коронавірус — фахівці відзначають, що ці віруси можуть підсилювати один одного. Друга пов'язана з тим, що грип, який прийде в Росію, буде незнайомий колективному імунітету росіян: епідеміологи очікують відразу три грипозних штами.

"За рекомендацією ВООЗ до вакцини цього року внесені три нові штами, відмінних від того, що було колись. Тобто вакцина тривалентна, що складається з трьох нових штамів", — сказала Попова.

Вона пояснила, що прихід в країну відразу трьох нових штамів грипу — це рідкісний випадок. І вакцина, якою будуть прищеплювати росіян, повинна захистити відразу від всіх трьох.

У той же час, як уточнює Кавказский узел, повідомлення про плани влади одного з південних російських регіонів — Дагестану вакцинувати 60% населення республіки виявило сильну антищеплювальну реакцію

Так, міністерство охорони здоров'я Дагестану відзвітувало про отримання першої партії вакцин від грипу і закликало жителів не відмовлятися від щеплень.

В рамках прищепної кампанії проти грипу в Дагестан надійшла перша партія вакцини для дорослих "Совігріпп" і "Флю-М". Всього отримано понад 227 000 доз. Відзначається, що "з дня на день" очікується поставка дитячих вакцин — понад 333 тисяч доз.

Так, в МОЗ Дагестану повідомили, що в першу чергу вакцинації підлягають вчителя, медпрацівники, працівники громадського харчування та соціальних установ, а також "особи з групи ризику: літні, люди з хронічними захворюваннями".

Повідомлення про надходження вакцин проти грипу, опубліковане на сторінці МОЗ Дагестану в Instagram (minzdravrd), викликало жваве обговорення користувачів. Станом на 23.55 за московським часом, відповідний пост зібрав 564 лайків і 116 коментарів. Частина коментаторів виявили недовіру з приводу якості вакцин.

"Чому 60, а не 100 відсотків? Чи виключаєте себе і своїх близьких? Почніть цю вакцину з себе. Я особисто не дам колоти своїм дітям. Це моє право", — написала фолловер під ніком kadirova46882.

"Перш ніж вакцини везти в республіку, перевірили б все медустанови, куди надходять вакцини: чи все в порядку з температурним режимом в холодильниках, чи в правильному режимі вони працюють, чи є термоси для транспортування", — висловилася moskva.zima.

"Дуже важко буде вакцинувати від грипу. Люди ні в що не вірять. Та й за релігійними переконаннями дуже багато давно вже відмовляються від будь-яких щеплень", — написала svetlana.gadjieva.

Коментатори, які висловилися за вакцинацію, виявилися в меншості. Лише близько десяти підписників відкрито підтримали заклик МОЗ.

"Щороку щепимося і не хворіємо. Якщо навіть буває, то легка застуда, тому будемо робити щеплення!" — написала angela_arsl.

"Я готовий! Де і коли можна зробити щеплення?" — поцікавився baihotov_is.

Нагадаємо, станом на ранок понеділка, 7 вересня, в Росії виявлено 1 мільйон 22 тисячі 228 випадків коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua