• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Назвали "вибори" фарсом: ЄП відмовився визнавати Путіна легітимним президентом Росії

Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію, якою відмовились визнавати останні "вибори" президента РФ, де "переміг" Володимир Путін

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Європарламенту, передає "ДС".

Європарламентарі закликали країни-члени Євросоюзу та міжнародну спільноту не визнавати результати російських виборів легітимними, оскільки вони були проведені на окупованих територіях України, а всередині Росії не були "ані вільними, ані чесними".

"Ця фарсова вистава російської влади мала єдину мету — створити видимість виборчої легітимності для Володимира Путіна, його політики невпинних внутрішніх репресій і насамперед для агресивної війни проти України", — йдеться в повідомленні.

Крім того, євродепутати закликали держави-члени ЄС обмежити відносини з Путіним винятково питаннями, необхідними для регіонального миру чи пов’язаними з гуманітарними цілями та захистом прав людини, як-от звільнення політв’язнів, обмін полоненими або повернення українських дітей, вивезених до Росії.

Водночас у документі наголошується, що Євросоюз повинен бути "повністю солідарним" із російським громадянським суспільством, накладати санкції на людей, винних у порушенні прав людини, та продовжувати активно взаємодіяти з російською демократичною опозицією та надавати їй підтримку.

Варто зауважити, що резолюції Європарламенту радше є політичним сигналом, ніж юридичним зобов’язанням.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua