• USD 36.4
  • EUR 39.8
  • GBP 45.9
Спецпроєкти

"Не було вибору": соратниця Тихановської розповіла, чому кандидатка залишила Білорусь

Реклама на dsnews.ua

Довірена особа кандидатки у президенти Білорусі Світлани Тихановської Ольга Ковалькова навела подробиці щодо виїзду опозиціонерки до Литви

Про це йдеться у повідомленні Telegram-каналу TUT.by, передає "ДС".

За словами Ковалькової, Світлану Тихановську вивезла з країни білоруська влада. Відʼїзд кандидатки дозволив звільнити очільницю її штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів.

"У Світлани не було вибору. Важливо, що вона на волі і жива. Вони поїхали разом з Марією Мороз. Проте в заручниках продовжує перебувати частина команди Світлани", — розповіла Ольга Ковалькова.

"Зараз у нас два завдання: захистити наш вибір і зупинити кровопролиття. Зараз ситуація критична, як би нам всім не було важко, нам потрібно відмовитися від насильства, ми повинні захищати нашу перемогу легальними, ненасильницькими способами", — додала вона.

Прибічники Тихановської також закликали всі демократичні сили та прихильників змін у країні обʼєднуватися. Сьогодні команда опозиціонерки планує проводити екстрені консультації та домовлятися про спільні дії.

Водночас, Прикордонний комітет Білорусі офіційно підтвердив, що Світлана Тіхановська залишила країну. Вона оформила виїзд до Литви сьогодні о 3:30 в пункті пропуску "Котловка". 

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб.

Кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тихановська на тлі масових акцій протесту по всій країні та жорстоких дій з боку силовиків виїхала до Литви.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

    Реклама на dsnews.ua