• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

"Не повинен використовуватися для шантажу України": кандидат у канцлери ФРН прокоментував "Північний потік-2"

Кандидат у канцлери Німеччини від правлячого в країні Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет підтримує добудову газопроводу "Північний потік-2", але заявляє, що він не має бути використаний для шантажу України

Армін Лашет
Армін Лашет
Реклама на dsnews.ua

Про це Лашет сказав в інтерв’ю DW, передає "ДС".

"Моя позиція завжди була дуже чіткою. Нам потрібен цей газопровід, це економічний проєкт, він потрібен для енергопостачання. І завжди існувала умова: не повинно бути геополітичних втрат для України. Цей трубопровід не повинен бути використаний для того, щоб шантажувати Україну, або країни Балтії, або Польщу", — сказав Лашет.

За його словами, газопровід запрацює в цьому році, і коли почнеться транспортування газу, необхідно звернути увагу на геополітичні правила і захист України.

"І така домовленість існує на європейському рівні", — додав він.

Він також позитивно оцінив рішення президента США Джо Байдена відмовитися від санкцій проти компанії-оператора "Північного потоку-2".

Як писала "ДС", раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначав, що російський газопровід "Північний потік 2" — це насамперед загроза безпеці Україні, а не лише економіці.

Кулеба також заявляв, що Україна готова до переговорів щодо компенсації в звʼязку з запуском російського магістрального газопроводу "Північний потік-2", однак може не погодитися на запропоновані умови.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua