• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Не тільки про біло-червоно-білий прапор": пів сотні аніматорів разом створили мультфільм про Білорусь (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Режисер Юлія Рудицька презентувала новий проект Animators For Belarus, у створенні якого взяли участь аніматори з 19 країн

Про це йдеться в публікації TUT.by, передає "ДС".

Юлія Рудицька — режисерка і художниця анімаційного фільму "Будзьма беларусамі". Зараз вона живе у США. За словами Рудицької, і вона сама, і її колеги в усьому світі переживають за події в Білорусі. Вона вирішила створити проект-колаборацію, щоб висловити мовою анімації підтримку білорусам.

Юлія написала про проект у соцмережах, розміщувала оголошення в професійних групах аніматорів, до деяких знайомих зверталася особисто.

"Відгукнулися більше 50 аніматорів з 19 країн на чотирьох континентах (Євразія, Північна Америка, Африка та Австралія). Всі працювали на волонтерських засадах, за велінням серця і душі. Наймолодшому аніматору, який взяв участь в проекті, всього 12 років", — розповіла режисерка.

За словами Юлії, багато її колег детально знали про події в Білорусі, деякі — менше, хтось — у загальних рисах, але всі глибоко співпереживали білорусам.

"Я запропонувала загальну концепцію. Ми взяли за композиційну основу історичний прапор незалежної Білорусі, в ньому є біла, червона і біла смуги. Це структура, що обʼєднує, що дозволила робити переходи і комбінувати сцени різних художників у єдиний витвір", — говорить Рудицька.

За її словами, аніматори могли інтерпретувати ці кольори як завгодно, вона нікому нічого не навʼязувала. "Але мені здається, що всі автори дуже точно відчули те, що відбувається в Білорусі. Тому всі сцени вийшли дуже виразними і абсолютно в контексті", — зауважила режисерка.

На створення мультфільму пішло менше місяця. Кожен автор працював у своїй техніці.

"Це була та 3D-анімація, і класична мальована на папері, і компʼютерна перекладка, і живопис на склі, лялькова анімація з пластиліну, стоп-моушен з використанням орігамі, фруктів, анімація голкою на плівці та дуже цікава техніка пікселяціі, поєднана з боді-артом. У аніматорів була повна творча свобода. І, можливо, за рахунок цього вийшов цікавий результат", — говорить Юлія Рудицька.

Сама вона виступила одним з авторів, а також монтувала фрагменти в єдине ціле.

"Цей фільм не тільки про біло-червоно-білий прапор, це ще й розповідь про всіх нас. Ми проходимо ці складні, драматичні моменти історії. Ми відроджуємось і рухаємося вперед", — описала Рудицька ідею фільму.

Як писала "ДС", де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що кілька держав в останні 10 років готувалися до агресії щодо його країни, і форпостом політичних провокацій стала Україна.

    Реклама на dsnews.ua