• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Не вивели війська: "Талібан" погрожує атакувати позиції США і НАТО в Афганістані

"Талібан" пригрозив напасти на війська США і НАТО, оскільки 1 травня збіг термін для повного виведення іноземних військ з території Афганістану

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив офіційний представник Талібану Забіулла Муджахід, передає "ДС" з посиланням на Axios та The New York Times.

"Оскільки виведення іноземних військ до узгодженого терміну 1 травня не відбулося, це порушення в принципі відкрило можливість моджахедам вжити всіх заходів протидії окупаційним силам, які вони вважатимуть за необхідне", — сказав Муджахід.

"Талібан" заявив, що не буде присутній на мирних конференціях, поки всі іноземні війська не залишать Афганістан. Нині в країні перебуває близько 10 тисяч військовослужбовців НАТО, з яких приблизно 3500 — американці.

Пентагон також готується до можливих атак талібів на США, НАТО і сили коаліції.

NYT відзначає, що напередодні символічної дати виведення американських військ з Афганістану біля пансіонату в Пулі-Алам в провінції Логар вибухнула вантажівка з вибухівкою, в результаті чого загинули щонайменше 27 осіб. Водій вантажівки підірвав себе.

Загинули також численні студенти з сільських районів, які приїхали в цей район перед вступними іспитами в університет.

Пансіонат належав родині відомого члена афганського сенату, який нещодавно, як повідомляється, був убитий талібами.

У суботу було незрозуміло, чи був вибух "відповіддю".

Відзначимо, дата 1 травня була узгоджена в минулому році талібами і офіційними особами США: 29 лютого у Штати підписали з "Талібаном" мирну угоду, метою якої було повністю вивести американські війська з країни. Відповідно до угоди, США у наступні 3-4 місяці скорочують свої сили від 13 тисяч до 8 600 осіб. Решта військ виходять з країни за 14 місяців. Також свої війська повинні вивести союзники США по НАТО.

13 квітня 2021 року президент США Джо Байден вирішив продовжити виведення військ з Афганістану до 11 вересня 2021 року. Це 20-та річниця терактів 9/11 в Америці, які призвели до військового втручання США в Афганістан. 29-30 квітня США та НАТО офіційно почали виведення своїх військ з Афганістану.

"Талібан" часто заявляв, що американська військова присутність після 1 травня буде являти собою порушення Дохинської угоди.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua