• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Не всі якісні: в Чехії сказали, коли Україна отримає обіцяні боєприпаси

Україна отримає першу партію артилерійських боєприпасів в рамках "чеської ініціативи" до кінця червня

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила міністерка оборони Чехії Яна Чернохова, передає "ДС" з посиланням на CNN Prima NEWS.

Вона зазначила, що деякі куплені боєприпаси поганої якості. Однак чеські компанії, які беруть участь в "ініціативі", будуть перевіряти їх та за потреби модифікувати їх, щоб використання снарядів на полі бою було безпечним.

З іншого боку, боєприпасів у всьому світі просто не вистачає, додала Чернохова. Тому Чехія працює з тим, що є.

"Якщо ми хочемо допомогти Україні, ми маємо бути вдячними за те, що є. На щастя, у нас є компанії та ресурси. Донори – Чеська Республіка за це не платить – подбають про те, щоб боєприпаси були приведені до придатного для використання стану", – додала міністерка.

Як писала "ДС", у лютому на Мюнхенській безпековій конференції президент Чехії Петр Павел заявив, що Чехія знайшла до 800 тис. снарядів стандартного калібру НАТО, які може за кілька тижнів відправити в Україну, якщо отримає фінансування для доставки. Декілька країн погодилися профінансувати цю ініціативу. 7 березня Павел заявив, що необхідні кошти зібрано у повному обсязі.

Наприкінці березня стало відомо, що Чехія може збільшити закупівлю боєприпасів з-за меж Європейського Союзу із заявлених 800 тис. до 1,5 млн.

У межах "чеської ініціативи" ЗСУ отримуватиме від 50 до 100 тисяч снарядів великого калібру на місяць.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua