• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Невдоволення людей має бути почуте": ООН закликає владу і народ Білорусі до діалогу

Реклама на dsnews.ua

В Організації Обʼєднаних Націй наголошують на важливості дотримання цивільних і політичних прав усіх громадян Білорусі

Про це йдеться у публікації "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

Як заявив офіційний представник ООН Стефан Дюжаррик, генеральний секретар організації Антоніу Гутерреш "уважно стежить за розвитком подій у країні і наголошує на важливості надання всім білорусам можливості здійснювати свої цивільні й політичні права", а також закликає владу проявляти стриманість у відповідь на демонстрації.

"Ми дуже добре обізнані щодо демонстрацій і подій, що відбуваються в цій країні. Генеральний секретар вважає, що невдоволення людей має бути почуте, і що репресії не є відповіддю", — наголосив Дюжаррик, додавши, що факти жорсткого поводження із затриманими має бути розслідувано.

Він також зазначив, що Гутерреш "закликає всіх білорусів вирішити проблеми, що виникли після виборів, шляхом діалогу і зберегти мир у країні".

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за де-факто президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Станом на 17 серпня мова йшла про щонайменше сім тисяч затриманих.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". Згодом вона записала ще одне відео, в якому заявила про готовність "стати національним лідером Білорусі".

    Реклама на dsnews.ua