• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Нещеплених від COVID-19 мешканців Латвії пропонують залишити без лікарняних виплат

Міністерство внутрішніх справ Литви зареєструвало поправки до постанови про надзвичайну ситуацію, в яких перераховано, для яких видів діяльності потрібен карантинний "паспорт можливостей"

У Латвії вирішили запровадити обов'язкову вакцинацію для низки професій
У Латвії вирішили запровадити обов'язкову вакцинацію для низки професій / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

У документі не тільки розширено сферу використання паспорта, а й обумовлюються важливі для працівників моменти — обов'язкове тестування, платне тестування, відмова від виплати лікарняного неприщепленим жителям в разі захворювання COVID-19, передає "ДС" з посиланням на Delfi.

У документі мовиться, що "лікарняний не будуть виплачувати неприщепленим особам із хворобою, у зв'язку з якою оголошено режим НС або карантин, за винятком тих випадків, коли людина не могла зробити щеплення за медичними показниками".

Людям, які не мають "паспорта можливостей", пропонується дозволити робити покупки лише в невеликих магазинах. Також сказано, що представники певних професій в обов'язковому порядку мають щепитися від інфекційної хвороби, через яку оголошено режим НС на державному рівні або карантин (за винятком тих випадків, коли людина не може зробити щеплення за медичними показниками). Паралельно буде створений юридичний механізм, який надасть роботодавцю можливість вирішувати питання відсторонення працівника від посади, якщо він не виконує цю вимогу.

Якщо нещеплена людина працює в тій сфері, де передбачена вакцинація від інфекційної хвороби, через яку оголошено режим НС або карантин, обов'язкове тестування оплачує працівник або роботодавець. Держава більше такі тести оплачувати не буде.

Зміни ще має затвердити уряд Литви.

Раніше в Латвії роботодавцям надали право звільняти працівників зі списку професій, представники яких мають щепитися в обов'язковому порядку, якщо вони цього не роблять і працівник не може працювати віддалено або його не можна перевести на іншу позицію.

Як писала "ДС", уряд Латвії вирішив запровадити обов'язкову вакцинацію для лікарів, вчителів і соцпрацівників.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua