• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Нідерланди можуть депортувати російських свідків у справі MH17

Пару російських свідків у справі про катастрофу MH17 на Донбасі в 2014 році можуть депортувати з Нідерландів. Їм відмовили в наданні притулку, оскільки вони не відразу дали свідчення слідчій групі

Пам'ятник жертвам катастрофи рейса MH17, який збили російські бойовики в небі над Донбасом
Пам'ятник жертвам катастрофи рейса MH17, який збили російські бойовики в небі над Донбасом
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні De Volkskrant, передає "ДС".

Повідомляється, що сімейна пара втекла до Нідерландів і надала конфіденційну інформацію про катастрофу MH17, але тільки через два роки після того, як прибула до країни.

Нідерландська міграційна служба (IND) вважає, що вони повинні були поділитися інформацією про MH17 відразу після прибуття до Нідерландів. На цій підставі їм відмовили в наданні притулку, рішення підтвердив суд.

Наразі пара нелегально проживає в Нідерландах в очікуванні депортації в Росію.

Як пише газета De Volkskrant, в липні 2014 року росіянка Олена почула телефонну розмову начальника її хлопця Ігоря про одного з причетних до катастрофи MH17. З цієї розмови вона зрозуміла, що той спілкувався з членом сімʼї одного з ватажків "ЛДНР", який хвалився тим, що з "Бука" вдалося збити великий літак.

Пізніше їй стало відомо, що компанія Ігоря працює як прикриття для російських бойовиків на території України, а його начальник зберігав фальшиві українські паспорти, під якими ті проникали на Донбас. Потім Олена влаштувалася в адміністрацію компанії і зробила копії декількох паспортів.

Приблизно в той же час у Ігоря виникли проблеми на роботі, йому не платили гроші. Надалі його звинуватили у виведенні грошей компанії на свій особистий рахунок, після чого він заявив, що Олені відомо про українські паспорти. Парі почали погрожувати представники ФСБ, а Ігоря кілька разів били і погрожували вбивством.

У Нідерландах Олена заявила, що не розкрила інформацію про катастрофу MH17 відразу, оскільки боялася за безпеку родичів в Росії. З нею провели три інтервʼю, і слідча група сприйняла свідчення всерйоз. Але міграційна служба не повірила і не вважає, що для них є загроза переслідування в Росії.

Як повідомляла "ДС", 7 червня у Нідерландах почалися слухання у справі по суті. Під час засідання суду були опубліковані аудіозаписи бойовиків і ексофіцера військової розвідки РФ. На суді також показали фото уламків ракети, яка могла збити борт МН17.

Крім того, на засіданні суду прокурор надав докази обстрілів позицій українських військових з території Росії.

У липні Окружний суд Гааги призупинив слухання у справі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" до 6 вересня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua